دیروز متنی رو می‌خوندم، برام خیلی جالب بود و نکته این بود که خودم درگیرشم. متن حرف از یه مثلث می‌زد. ضلع اول این مثلث کمال گرایی بود. آدمای کمال گرا و ایده آل، بلند پروازی‌های خیلی بزرگی دارن و یا رویای نامبر وان بودن همیشه تو ذهن اونا تداعی میشه. کمال گراها آدمای هدفمندی هستن، چون همیشه هدفی دارن اما اون رو آنقدر بزرگ انتخاب میکنن که از پسش بر نمیان. بذارین یه مثال بزنم. خیلی وقتا قبل از شروع کار میشینیم و به نتیجه کار توجه می‌کنیم یا حتی یه کوچولو فکر می‌کنیم و خودمون رو در اون جایگاه متصور میشیم مثلا قبل از شروع رشته دانشگاهی همه یه بکگراند علمی واسه خودشون تداعی میکنن و میشه گفت روزای اول جوری رفتار و تلاش میکنن که انگار اومدن تا تحولات عظیمی در اون رشته ایجاد کنن! حالا جدا چرا اینطور پیش نمیره و نمیشه؟!

ضلع دوم مثلث اهمال طلبی بود. هدف بزرگ درست جلوی چشم اونهاست اما وقتی شروع میکنن میبینن که آنقدرا هم راحت نبوده. و با مشکلات جدی رو به رو میشن. اینجاست که همون دانشجو میفهمه که از پس خوندن خالی کتاباش هم بر نمیاد و سطح توقعات خودش رو تا حد، صرف قبولی پایین میاره و همون کسی که دنبال ثبت نمرات بالا بوده، حالا ذهنیت دیگه‌ای در سر داره. اینجاست که مبتلا به اهمال کاریه! و این اهمال کاری‌ها باعث شکست‌هایی میشه که اون شخص هیچ برنامه ای واسشون نداشته.

آدم شکست خورده دنبال پناهگاه میگرده و ذره ذره وجودش تشنه محبت دیگران میشه. آره ضلع سوم مهر طلبیه. و شخص خودش رو آنقدر در چیزای دیگه گم می‌کنه تا اصلا نتونه فکر بکنه که من شکست بدی رو تجربه کردم. این اشتبا است!!! به جای فرار بایستی هدف رو به هدف‌های کوچکتر تقسیم کنیم؛ حالا چرا اون موقع خون رسانی به مغز دچار مشکل میشه. یه داستان جداست.

این دور، دورِ باطله. به عنوان کسی که زیاد تو این مثلث دور دور کردم بهتون پیشنهاد میکنم سمتش نرین در عوض پیشنهاد من برتریِ خفیفِ. گام های کوچیک اما مستمر نتایج خوبی رو به دنبال داشته مثل ضرب المثل معروفمون: آهسته و پیوسته! باید این رو بپذیریم که موفقیت برامون بد جا افتاده. تحصیلات عالیه یه روزایی موفقیت به حساب می‌اومده اما الان ایده و فکرِ که آدمای موفق رو می‌سازه. به نظرتون مرحله بعدی چیه؟ توی سالهای خیلی خیلی بعد، موفق به کی گفته میشه؟!

دنیا جای قشنگیه اگه بشه و بتونیم در لحظه زندگی کنیم و نیم نگاهی به آیندش داشته باشیم و از پس گذشته‌اش بر اومده باشیم.

+ عجب اشتباهی کردم ترم تابستان برداشتم :/

2019/05/22- سخت مثل بتن :)

الکی مثلا پسته :/

مثلث کمال‌طلبی

رو ,یه ,مثلث ,خیلی ,میشه ,اون ,رو به ,اینجاست که ,در اون ,این مثلث ,از پس

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی دانلودستان تدريس خصوصي دانلود پایان نامه - تحقیق - پروژه sm alisameti گلچین دانلود مطالب اینترنتی فروش فایل های دانشجویی و دانش آموزی شراء وعاء الجرانيت_تولیدی سرویس قابلمه